V loňském roce vyhotovil krajský soud v Praze rozsudek nad obchodníky s padělky. Rozsudek je obsáhlý a rozsáhlejší je ještě odvolání do něj. Celý proces je zajímavý výší trestů, jmény poškozených a rozsahem činnosti. Rovněž je zajímavá skutečnost, že údajně poškozený Radek Pokluda zmizel z republiky. Proč asi poškozený bere nohy na ramena? Že by tohle byl důvod odvolání? Spíše ne.

K zamyšlení nad charakterem člověka vede i fotografie Radka Pokludy s poškozenou J. Bohdalovou. Ano, podvodník, dříve než vás podvede, si získá  vaši důvěru. Na rozdíl od krádeže je podvod záludný a zákeřný.

Důvodem jistě bude , že odsouzení se cítí  být absolutně nevinnými. Uvidíme, jakým směrem se případ pohne, a jaký bude pravomocný rozsudek. Možná se objeví další kupci, kteří zjistí, že koupily fejky.

Zajímavá je i druhá větev tohoto případu, kde figurují jak obžalovaní soudní znalci. Právě nekvalita či zkorumpovanost soudních znalců trestnou činnost s padělky umožňuje.

Můžeme jen držet palce soudcům, aby rozsudek byl rychlý, spravedlivý, a aby jej jako spravedlivý brali poškození i veřejnost.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/bohdalova-zacharias-padelani-obrazu-pokluda-frohlich_2004200600_pj

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/padelky-obrazu-za-desitky-milionu-policie-obvinila-znalce-zkoumali-i-fillovo_1707210630_jra

plzen2015

Logo MK

eu-2

Logo PK