Aktuality

Aktuality

Falešné nanoroušky

Současná doba coronakrize otevírá prostor podvodníkům a parazitům, kteří vydělávají na obavách občanů a nedostatku zdravotnického materiálu. Až stokrát předražené ústenky se staly normou a nikdo se nedivil. I ministerstva platila tyto spekulativní peníze. Kde je chování řádného hospodáře? To, že podvodníci prodávali obyčejné ústenky jako nanoroušky jen ukázalo, že těmto lidem nejde o zdraví občanů, ale jen o spekulativní a podvodný zisk.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/na-trhu-jsou-falesne-nanorousky-odhalil-test-expertu-z-univerzity-126422

V Sapě se prodávaly falešné značkové roušky, ale to jistě nikoho nepřekvapí.

https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-krimi/663532/tajna-vyrobna-luxusnich-rousek-celnici-v-sape-nasli-padelky-za-18-milionu-zehlicku-i-nasivky.html

https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-krimi/663532/tajna-vyrobna-luxusnich-rousek-celnici-v-sape-nasli-padelky-za-18-milionu-zehlicku-i-nasivky.html

Více zarážející a nebezpečné je, že se falešné nanoroušky prodávaly i v lékárnách. Běžný spotřebitel tedy neví, čemu  a komu má věřit. Podvodníci a chamtivost pronikají všude. Pokud  prodejce prodává dál falešné nanoroušky,  přesto, že závěr  Technické univerzity v Liberci jasně říká, že se o nanoroušky nejedná, a ohání se certifikátem z Vietnamu, tak to ukazuje na rozpad státní moci a tolerování podvodů.

https://www.lidovky.cz/domov/falesne-nanorousky-odhalene-v-liberci-se-prodavaji-dal-univerzita-nema-certifikat-argumentuje-coi.A201104_205545_ln_domov_lihem

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/na-trhu-jsou-falesne-nanorousky-odhalil-test-expertu-z-univerzity-126422

https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/nanorousky-ktere-nechrani-falesne-ustenky-prodavaji-i-lekarny-bezny-clovek-je-nema-sanci-odhalit.A201102_212527_firmy-trhy_sei

V této souvislosti je zajímavé, že za velké londýnské morové rány v roce 1665 se taky hojně vyskytovali podvodníci, kteří prodávali lektvary na mor a uzdravení, ale rada města uhlídala ceny základního a spotřebného zboží  na původní úrovni. Možná by se naše vláda mohla z toho poučit.

ČOI upozorňuje na prodej padělků přes sociální sítě

Podvodník je jistě schopný člověk, stále musí hledat cesty a způsoby, jak prodat svůj padělek. Přímé prodeje jsou dnes komplikované, prodejní servery-Sbazar, Aukro  jsou již osvědčené distribuční kanály, za nimi nezůstávají pozadu ani sociální sítě, jak dokládají zjištění ČOI. Problémem je anonymita a zahraniční odesilatel.

https://www.coi.cz/coi-zaznamenala-dalsi-prodej-padelku-tentokrat-pres-socialni-site/

https://www.coi.cz/prodej-padelku-pres-facebook/

ČOI zveřejnila zprávu o své činnosti za rok 2020 o padělcích

ČOI je jednou z důležitých organizací státu, potírajících výskyt padělků. Ve své výroční zprávě za rok 2020 uvádí počet akcí, množství a hodnotu zajištěných padělků. Někomu se to může jevit jako málo. Faktem je, ČOI nemůže zastavit prodej padělků na trhu. Bez kupujících, kteří se budou zajímat o to, komu a za co dávají peníze to však nepůjde.

https://www.coi.cz/v-roce-2020-zajistila-coi-padelky-za-temer-325-milionu-korun/

Pozor na padělky vakcín a zdravotnického materiálu!

Kdo poslouchal ČRO Plus v 7.06    dne 5.3. 2021  tak se dozvěděl o zajištěných falešných vakcínách proti Covidu 19, které byly zajištěny s falešnými  respirátory v Jižní Africe a Číně. https://program.rozhlas.cz/zaznamy#/plus   Nejen že je ohrožena  nákupem fejku peněženka kupujícího, ale může být ohroženo i zdraví. Interpol rovněž varuje, že  nákupem tohoto zboží se  podporuje organizovaný zločin.  Organizovaný zločin a mafie vždy zneužívají nedostatku.

https://www.lidovky.cz/svet/interpol-odhalil-padelatele-vakcin-a-rousek-se-zakladnou-v-cine-udajne-jde-o-spicku-ledovce.A210305_111227_ln_zahranici_livs

Pokud si někdo myslí, že nás se to netýká, tak je jistě na omylu. I u nás se jistě realizovalo za poslední rok hodně  podivných obchodů se zdravotnickým materiálem. Další  podvody jsou na kupce připravené v darknetu. V tomto případě se spíš jedná o zdroj pro podvodníky, kteří se fejky budou snažit prodávat dál.

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/na-darknetu-se-nabizeji-vakciny-misto-nich-prijdou-kapky-do-nosu-40353011

Již v únoru 2021 šéfka Europolu upozornila na výskyt falešných vakcín v zemi EU.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/v-eu-se-objevily-falesne-vakciny-40350361

Falešný coronavirový test

Pořídit si falešný coronavirový test není úplně dobrý nápad při vstupu do některých zemí. Ukazují to zkušenosti našinců, kteří směřovali za prací do Německa a Norska. Je pochopitelné, že si chtěli vydělat, něco usnadnit či ušetřit, ale státní orgány cílových zemí pro to nemají pochopení. Jde jim o řád a zdraví jejich občanů.

https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/padelane-koronavirove-testy-cesi-nemecko-policie-covid-kontroly.A210302_091538_domaci_remy

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/norsko-cesky-test-covid-trest-soud-vezeni-svedsko.A210303_090906_zahranicni_jhr

Celníci zajišťují a likvidují padělky

Celníci jsou jedním z hlavních státních orgánů, které vyhledávají, zajišťují a následně likvidují padělky průmyslových výrobků. Podle těchto záchytů si je možno udělat co se právě padělá a prodává. V květnu 2020 ústečtí celníci zajistili cigarety, tabák, lihoviny. Tento seznam není překvapivý, překvapivé však je zajištění a likvidace padělků pracích prášků. Někdo by jistě řekl, že je škoda, aby se likvidovaly tyto padělky. Jiného názoru jsou  však majitelé značek a patentů.

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/Celni-sprava-Ustecti-celnici-likvidovali-zabavene-zbozi-622979

Padělky peněz v hodnotě miliard

Podle serveru Novinky.cz se chystala šestice mužů vyrábět padělky korun a eurobankovek v hodnotě miliard. Pokud je to pravda, a jistě na tom něco bude, když je tento skutek před krajským soudem, tak se jedná o jeden z největších případů padělání peněz v Česku. Jistě nepůjde o padělání za pomocí kopírky.   Je taky možné, že obžalovaní se zhlédli v Jeanu Gabenovi  ve filmu Král padělatelů. Taky je však možné, a hodně pravdě podobné, že obžalovaná šestice  byla šestice běloušů, kterou si do svého zločinného kočáru zapřáhla italská mafie. Případ jistě bude poučné sledovat.

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/sestice-muzu-chystala-podle-obzaloby-padelky-penez-za-miliardy-40326110

plzen2015

Logo MK

eu-2

Logo PK